• Search
 • DJAY OnAIr
 • Cart
 • Log in
 • Number of rankings: 20
   
  TOP DJ : 4
   
Tell a friend
Tomin Tomovic (SK)
Deep House / Tech House / Techno / Progressive house
 • Youtube
 • About me: Rok 2000 bol začiatkom jeho doslovnej posadnutosti ranných začiatkov tranceu, kedy sa dali na Slovensku zakúpiť prvé cd-výberovky s elektronickými štýlmi. Mladý Tomáš Tomovič postupne začína vstrebávať tanečný rytmus, ktorý sa naplno udomácňuje v jeho srdci a mysli. Či už silno ovplyvnený svetovými hitmi od najznámejších producentov a djov tejto doby, alebo pátraním po všemožnej kvalite elektronickej ponuky to bol zásadný zlom v jeho hudobnom cítení. Napriek tomuto prvotnému kontaktu s týmto typom hudby si na svoju dj-skú budúcnosť ešte nejaký čas počkal.

  Jeho profesionálna hudobná kariéra sa začala v roku 2004, počas štúdia na pražskej Vysokej škole ekonomickej. Po strohých skúsenostiach začal v metropole Česka operovať na vlastných akciách v klube Exit a neskôr aj v známej Mecce, či v Radosti FX. Od tejto doby čoraz pravidelnejšie očuchával elektroniku a klubovú tanečnú scénu už nie len ako jej konzument, ale aj ako mladý talentovaný Dj. Od roku 2007 sa jeho meno spája so založením projektu Bassline a s tým súvisiace aktivity známej radioshow, kde poskytoval novinky a mixované sety. Mnohé ďalšie počiny, čas, a rôzne hudobné vplyvy však mali za následok prirodzenú zvukovú deformáciu a jeho štýl sa postupne obrusuje do jeho aktuálneho soundu - zmesi progressive-u, deep house-u a techna. Túto rozmanitosť však dokáže držať v temnom a emočnom feelingu.

  Tomin doslova žije tanečnou elektronikou, čo sa prejavuje ako jeho citlivým prístupom k nej, rovnako tak životodárnou komunikáciou s publikom počas jeho energických a technicky prepracovaných setov. To všetko dáva zelenú výbornej show a kvalitnému hudobnému zážitku tohto kalibru.

  Od roku 2009 zakladá spolu s Liquidom zo Superfly djs, Bucannom a jeho charizmatickou djskou sestrou Aniko Tomowitch, booking a projekt Sensitive People. Pod jeho hlavičkou sa oddáva novému začiatku a s ním spojených mnoho ponúk na vystúpenia ako napríklad vystupovanie na najväčšom tanečnom festivale BeeFree alebo v českých, poľských a rakúskych kluboch.

  Od roku 2011 spoluorganizuje klubové eventy na Slovensku – Synthesia a Dynamic Sound, ktorésú zamerané na booking zaujímavých a hlavne kvalitných mien zo zahraničia. V rámci parties Synthesia a Dynamic Sound si mal možnosť si zahrať ako warmup dj po boku umelcov, ako sú Mauro Picotto, Henry Saiz, Guy J, King Unique, Eelke Kleijn, Luke Fair, Corvin Dalek, Dandy aka Peter Makto, Michal Breeth, Styller, Drahosh, Sensoreal, Toky, Boss, Loktibrada, etc. Sú to projekty, ktoré presadzujú sofistikovaný house a techno sound a javia sa ako uspešné koncepcie.

  V súčasnosti sa venuje intenzívne aj vlastnej produkcii. Jeho tracky "Nightdriver", "Desire for Harmony", "Emerencia" a takisto jeho remixy dostali pozitívnu odozvu od známych producentov a djs. Podarilo sa mu doposiaľ vydať viac skladieb a remixov aj na známejších vydavateľstvách ako Stripped Digital, Mistique Music a OneWay Recordings.

  Zúčastnil sa na medzinárodnej djskej súťaži IDC (International DJ Competition) 2012 organizovanou Tribalmixes.com, kde mu porota súťaže zhodnotila jeho mixovaný set ako štvrtý najlepší zo všetkých setov. Niekoľkokrát dostal príležitosť prezentovať sa v najznámejšej relácii zameranú na klubovú elektronickú hudbu na Slovensku - 4Elements na Rádiu FM. Jeho sety odzneli aj v úspešnej maďarskej relácii Truesounds.hu na internetovom rádiu Justmusic.fm a taktiež na svetovo uznávanom rádiu Frisky ("Feelin' Frisky?").

  Diskografia:

  Single

  All to you (Remmiz Recordings)/2012
  Desire for Harmony (Stripped Digital)/2012
  Emerencia (Mistique Music)/2013
  Nightdriver (Underground Music Records)/2013
  Corvin Dalek Feat. Smoky Mirror - Dont Go Without Love (Fummelerum Rec.)/2014


  Remixy

  Spartax - 8bit (Remmiz Recordings)/2012
  Marco Calanni – Flare (Fever Sound Records)/2013
  Subgate, Tibiza - Hard Times (OneWay rec)/2014

  Viac info:

  http://www.facebook.com/DjTominTomovic
  http://soundcloud.com/tomin-tomovic
  http://www.mixcloud.com/TominTomovic/
  http://www.idj.cz/tomin/
  http://www.youtube.com/DjTomin83
  http://twitter.com/TominTomovic