• Hľadať
  • DJAY OnAIr
  • Košík
  • Prihlásiť

Rozhovor – Slavo C

Autor: ThomasDeXter
Vytvorené: 21.06.2016

K DJ technike určite patrí aj starostlivosť o ňu. Niekedy už jednoducho nestačí utrieť prach, ale je potrebné mixážny pult, gramofón, CD prehrávač či konzolu dať do servisu. Rozhodli sme sa Vám preto priblížiť človeka, ktorý sa okrem DJ-ingu venujem aj samotnému servisu DJ techniky. Je ním SLAVO C.

Prezraď nám, čo ťa viedlo k tomu, aby si sa okrem hrania venoval aj servisu DJ-ských zariadení? Bola to samotná zvedavosť ako tieto veci fungujú?

Náhoda-nehoda…(smiech). Raz som požičal gramofóny a náhodnou sa niečo samo pokazilo…(smiech), Keďže v tej dobe som nenašiel človeka ani servis, čo by mi ich dal do stopercentného stavu, tak som sa na to vrhol sám. V reáli to bola komédia a boj. Cele to bolo tak, že som mechanizmus a šasi ramienka skladal dokopy snáď týždeň. Na prvýkrát sa mi to doslova rozpadlo v rukách ako lego, no po pár neúspešných pokusoch som to zvládol. Neskôr sa tento servis rozbehol tým, že som kamarátom vymenil pitchfader, nakalibroval, alebo vymenil káble,… Momentálne ku mne chodia ľudia od Košíc po Zlín, známejší aj menej známi DJi, umelci, či známi rockeri.

Zameriavaš sa iba na konkrétne veci, alebo servisuješ všetku techniku?

Primárne sú to gramofóny TECHNICS, v menšej miere mixpulty, cd playere. Avšak nie všetky značky, keďže nie každá značka vyrába alebo distribuuje náhradné diely. K tomu robím poradenstvo pre ľudí čo hrajú z dvs alebo midi a majú problémy s NI TRAKTOR softwerom a hardwerom, čiže rôzne dropovanie zvuku alebo freezingsoftu, lagovanie atď.

S akými zaujímavosťami si sa stretol pri svojich doterajších opravách? Napríklad mŕtva žaba v mixe… ?

Takýto extrém nie, ale vlasy, cigaretové papieriky, piesok,… No najhoršie sú rôzne vyschnuté vína, destiláty, cola alebo energetické nápoje. A samozrejme všetky tie argumenty vlastníkov techniky typu: „ Mám k tomu veľký citový vzťah, tak mi to prosím  daj do top stavu“, pričom technika vyzerá tak, ako keby po nej prešiel traktor z poľa.

Technics ramienko

Akú základnú starostlivosť by mal venovať DJ svojej technike?

V prvom rade v prístupe k technike, o to viac k cudzej ako k vlastnej!!! V praxi by to malo znamenať, žiadne nápoje na stole kde je technika, žiadne pokladanie jednej techniky na druhú-cd player na gramofón, žiadne cigarety položené na mix, gramo alebo čokoľvek, správať sa ku každej technike ako k vlastnej. Príkladov môže byť x tisíc, ale veľa by vedeli povedať ľudia čo robia rentál.

Okrem servisu sa zaoberáš predajom používanej techniky a náhradných dielov.

Venujem sa tomu len okrajovo, keďže sa stalo, že ľudia, ktorí ku mne chodili na servis, chceli niečo predať a druhí zasa kúpiť. Tak som bol väčšinou len sprostredkovateľ.

Ako sa ľudia môžu s tebou skontaktovať ak chcú využiť tvoje služby?

slavoservis@centrum.sk

 Autor: ThomasDeXter | Korekcia textu: Lenuch

Ako sa ti páčil článok?
Hodnotenie čitateľov 1 Hodnotilo
9.0

Príspevok Rozhovor – Slavo C zobrazený najskôr ThomasDeXter | Vinyl DJ.